Captain Blog

Wpis

środa, 09 listopada 2011

My Little Pony: Przyjaźń to magia

Co kucyki takiego w sobie mają, że coraz więcej osób ulega fascynacji nimi i dołącza do tzw. stada?

My Little Pony; Friendship is Magic - jest to film animowany prezentujący perypetie pociesznych, kolorowych kucykopodobnych istot zamieszkujących krainę Equestrię.
Poniżej kilka przykładowych odcinków:
Klik
Klik
Klik

Miłego oglą... tfu...  Co ciekawe jak widać na pierwszy rzut oka serial jest skierowany do małych dziewczynek w wieku 7-12 lat. Widać to od razu po kolorystyce, bohaterach itp. Jednak okazuję się, że największą grupę widzów stanowią mężczyźni w wieku 17-25 lat.
Na wielu forach internetowych można znaleźć mnóstwo userów (i to wcale nie małych dziewczynek!) którzy mają kucyki w avatarach, kucykowe sygnaturki itp.

Coraz częściej w postach na różnych forach userzy zamieszczają króciutkie fragmenty z kucykami, które stanowią swego rodzaju emotikony odzwierciedlające różne emocje, zachowania itp.
Np.
Klik
Klik
Klik
Klik

Kucyki stały się niezwykle popularne, zyskując rzeszę fanów, uznawanych zazwyczaj przez osoby niewtajemniczone za jakichś dewotów, zdziecinniałych lub gejów.

Niektórzy twierdzą, że mania kucykowa na forach wzięła się zwyczajnie z tego iż bardzo wiele osób to irytuję, przez co kucykofani robią im nazłość obklejając się kucykami jak tania dziwka dolarami i wciskając je gdzie się da przy każdej możliwej okazji.

Przeciwnicy kucyków tworzą czasem takie oto urocze obrazki:
Klik

Ale co tak naprawdę za tym stoi i dlaczego to właśnie kucyki robią taką furorę?
Dlaczego nie smerfy, gumisie albo choćby pszczółka maja? Dlaczego akurat kucyki?
Na to pytanie trudno odpowiedzieć.

Niektórzy twierdzą, że w tych filmach animowanych twórcy zamieścili bardzo wiele różnych odniesień do popkultury, gier, filmów czy nawet polityki, które stanowią swego rodzaju mrugnięcie okiem do dorosłego widza i sprawiają, że ten serial jest ciekawy nie tylko dla dzieci.

Osobiście nic do kucyków nie mam, ale nie przesadzajmy;
 Żeby dorośli faceci jarali się tym serialem, jakby to była jakaś prawda objawiona i  bez reszty zatracali się w zboczonych erotycznych fantazjach z kucykami w roli głównej?

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
captain139
Czas publikacji:
środa, 09 listopada 2011 14:40

Polecane wpisy

Trackback

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa